0

Vaka-i Wikwikiye Partisi

VAKA-İ WİKWİKİYE PARTİSİ

Wiki wiki anladık
Sen neymişsin be abi
En güzel ispiyonu sen yaparmışsın
En iyi avantayı sen kaparmışsın
En iyi bombaları sen yağdırırmışsın
En iyi darbe şakşakçılığını sen yaparmışsın
Sen neymişsin be abi!
Artık Vaka-i Wikwikiye devrinde yaşıyoruz.
Belki öyle hayal ettiğimiz miktarda ifşaat olmadı, belki akıl almaz şeyler duymadık. Ama bu kadarı bile yetti de arttı. Artık şunu biliyoruz ki bir devir kapandı, yenisi açıldı. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

“Wikileaks çıktı meydane, tüm leak’lerin  hepsi birbilerinden merdane”
Bu pazar itibariyle, artık devletlerin bize istedikleri gibi yalan söyleyemeyecekleri,“devlet sırrı” kavramının giderek çöktüğü bir dünyada, devletler arası gizli yazışmalardaki dedikoduları Şamdan okur gibi, bir yandan kahvemizi yudumlarken okuyabileceğimiz fikri bizi kendimizden geçirdi.
İşte bu nedenle, Wikileaks’i Genç Siviller’ce kutlayalım dedik.
“Bir hakikat kalmasın alemde nihan” diyeceğimiz gecede, birbirlerinden değerli ödüller de sahiplerini bulacak. En iyi “İspiyoncu”, en iyi “Dr. Strangelove”, en iyi “Teflon”, en iyi “Olağanüstü Tehlikeli”, en iyi “İrtica Avcısı”, en iyi “Çıplak İmparator”, en iyi “Dedikodu Yetiştiren”, en iyi “Arkadan Vuran Dost” ve pek çok başka kişi tarafımızca onurlandırılacak. Basından seçilecek olan en iyi “Vallahi Ben Görmedim” ödülü ise jüri özel ödülüne layık görülecek.
Ayrıca “The future is certain. It’s only that damned past that keeps changing” raporunu kaleme alan Amerikan diplomatına da Özel Edebiyat Ödülü verilecek.
Yeterince sızıntı oldu, şimdi zaman Taksim gecelerine sızma zamanı!
Yerli, yabancı, milli, emperyalist her türlü yüksek vergili içkiyi; kolesterollü & yağlı her tür yoz yemeği bulabileceğiniz partimize bekleriz.
Genç Siviller
4 Aralık Cumartesi – 19.30 @ Ekvator Cafe – Taksim (Küçükparmakkapı sk. No: 17)
İletişim: bilgi@gencsiviller.net  –  0.535.273 0203
Filed in: Etkinlikler Tags: , ,

Güncellemeleri al

Bu yazıyı paylaş!

Related Posts

© 2019 Genç Siviller. All rights reserved.