Demokrasya: Sınırları Aşan Köprüler için yorumlar kapalı

Demokrasya: Sınırları Aşan Köprüler

Genç Siviller’in insiyatifiyle başlatılan Demokrasya projesi ilk toplantısını 31 Mart Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirdi.

Türkiye ve Asya ülkeleri arasındaki sivil toplum ilişkilerini güçlendirerek karşılıklı olarak ülkelerin demokratikleşme süreçlerine katkıda bulunmayı amaçlayan Demokrasya, düzenlediği toplantılar ile Asya ülkelerinin gündemini Türkiye’ye tanıtıyor.

İstanbul Taksim’deki Taxim Hill Oteli’nde gerçekleştirilen ilk toplantı için Orta Asya ülkeleri olan Kırgızistan ve Özbekistan’dan toplam beş konuğu ağırlayan Demokrasya, Türkiye’nin dış politikasında da önemli yer tutan bul ülkelerin iç dinamiklerini sivil bir perspektifle sundu.

Konuklar arasında Kırgızistan Yeni Medya Enstitüsü’nün yöneticisi Sergey Viktorovich,   Kırgızistan’dan bir medya uzmanı ve blooger olan Aizat Shakieva,  Avukat Nurbek Totakunov, Özbekistanlı blog yazarı  Tolkun Umaraliev, Özbekistanlı gazeteci Gulasal Kamolova ve  Fatih Üniversitesi’nden Yard. Doç Fatih Özbay bulunuyordu.

 Medya, habercilik, insan hakları, demokratikleşme ve vatandaşların siyasete katılımı gibi konularda uzman olan katılımcılar çeşitli sunumlarla Kırgızistan, Özbekistan ve genel olarak Orta Asya’da gerçekleşmekte olan değişimi, karşılaştığı engeller ve toplumsal dinamikleri ile masaya yatırdı. Bir gün süren  toplantıda Rusça, Türkçe ve İngilizce simultane tercüme sağlandı ve toplantı herkese açık bir şekilde gerçekleştirildi.

Demokrasya ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

Filed in: Manşet, Ortak İşler

Güncellemeleri al

Bu yazıyı paylaş!

Recent Posts

© 2020 Genç Siviller. All rights reserved.