Ombudsman’ı Ombudsman’a şikayet ediyoruz için yorumlar kapalı

Ombudsman’ı Ombudsman’a şikayet ediyoruz

ombud

Ombudsman vatandaşların şikâyetlerini almaya başladı. İlk şikâyeti Genç Siviller yapıyor. Genç Siviller Hrant Dink kararında imzası olan Ombudsman’ı Ombudsman’a şikâyet ediyor.
2010 referandumuyla kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık) 29 Mart 2013 tarihi itibarıyla resmen çalışmaya ve vatandaşların şikâyetlerini almaya başladı. Ombudsmana ilk şikâyeti Genç Siviller yapıyor.
Ombudsmanlık koltuğuna oturan eski Yargıtay üyesi Nihat Ömeroğlu, Türkçe bilen herkesin doğru anlayacağı bir yazıyı yanlış anlayarak, Hrant Dink’i mahkum eden 301 davasının altına imza atmış ve daha sonra kendisini de “kim olduğunu bilmiyordum, rutin olarak imzaladım” diye savunmuştur. Böyle bir kararın altında imzası olan ve bugüne kadar özür dilemeyen bir kişinin Kamu Denetçiliği Kurumu’yla amaçlanan vatandaşı idareye karşı koruma görevini yerine getirebileceğini, bireysel hak ve özgürlüklerimizi savunabileceğini düşünmüyoruz. Bu yüzden eski Yargıtay üyesi, Ombudsman Nihat Ömeroğlu’nu, Ombudsman’a şikayet ediyoruz.
Herkesi de ebasvuru.ombudsman.gov.tr linkindeki formu doldurarak Ombudsman’ı Ombudsman’a şikayet etmeye çağırıyoruz.
Filed in: Etkinlikler, Eylemler, Manşet, Son Haberler

Güncellemeleri al

Bu yazıyı paylaş!

Recent Posts

© 2020 Genç Siviller. All rights reserved.