0

Orhan Miroğlu Bize Emanet

Elindeki silahtan güç alıp sağa sola şımarıkça tehditler savuranlar bilsin ki; Orhan Miroğlu bu ülkenin barışsever, demokrat insanlarına emanettir.

Orhan Miroğlu, bu dünyaya gelmiş en şahane insanlardandır. Biz Orhan Miroğlu’nu çok seviyoruz. Çünkü onun varlığı dünyanın daha iyi bir yer olması için bir şanstır.

Onun gibi 12 Eylül 1980’de henüz bir yıllık öğretmenken tutuklanıp, Diyarbakır
5 nolu askeri cezaevine konulmuş, 8 yılını ağır işkenceleriyle meşhur bu cehennemde geçirmiş, 1992 yılında Musa Anter’in öldürüldüğü suikastten ağır yaralı olarak kurtulmuş, omuriliğine saplanan kurşun yüzünden felç olup, uzun süre tedavi görmüş, 1995 yılına kadar siyasi yasaklı kalmış, HADEP, DEHAP ve DTP’de genel başkan yardımcılığı yapmış, konuşmaları dolayısıyla hakkında pek çok dava açılmış, savaş süresince ailesinden ve yakınlarından onlarca kişiyi toprağa vermiş birinin tehditlere aldırmadan, ısrarla barıştan yana durması bizi umutlandırıyor, motive ediyor, bizlere örnek oluyor.

Elindeki silahtan güç alıp, sağa sola şımarıkça tehditler savuranlar bilsin ki; Orhan Miroğlu bu ülkenin barış sever, demokrat insanlarına emanettir.

Böyle utanılası bir durum karşısında bile, tehdide tehdit, şiddete şiddet diyemeyenlerin, her türlü şiddet deyip sulandıranların, dilinin ucuyla konuya dokunup sıyrılmaya çalışanların ve “Kürt hareketinin kendi iç meselesidir” suskunluğuna bürünenlerin, anti-militarizm söylemlerine ve barış sözlerine de artık inanmayacağız.

Genç Siviller

Filed in: Bildiriler Tags: , ,

Güncellemeleri al

Bu yazıyı paylaş!

Recent Posts

© 2019 Genç Siviller. All rights reserved.