0

RTÜK’e Şikayet Ediyoruz!

Battal Gazi Destanı filmini, Bizans toplumunun mahremiyetine gerekli hassasiyeti göstermemesi nedeniyle RTÜK’e şikayet ediyoruz.
İstanbul, 12 Ocak 2011
Türkiye Cumhuriyeti
Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanlığına
Ankara
Türk televizyonlarında sık sık yayımlanan, başrollerini Cüneyt Arkın ve Fikret Hakan’ın paylaştığı, 1971 tarihli Battal Gazi Destanı filminin; toplumun milli ve manevi değerlerine aykırı içeriği nedeniyle, ayrıca tarihe mal olmuş Bizans İmparatorluğu devlet adamları ile  Hristiyan din adamları gibi şahsiyetlerin, ve bu şahsiyetler üzerinden temsil ettikleri Bizans toplumunun mahremiyetine gerekli hassasiyeti göstermemesi nedeniyle, bu filmi yayımlayan yayıncı kuruluşların ilgili kanun maddeleri gereğince başkanlığınız tarafından cezalandırılmalarını arz ederiz.
Saygılarımızla
Genç Siviller
—————————-
Sözkonusu Filmden Bir Örnek
Bizans şövalyesi kılığına girmiş Türkmen yiğidi rolündeki Cüneyt Arkın’ın “Kırk bakireye tapmaya, bal yanaktan tatmaya geldim” parolası ile girdiği ’40 Bakire Tapınağı’  ile Bizans İmparatorluğu şehvet ve cinsellik düşkünü, sapkın bir toplum olarak gösterilmektedir. Bizans devlet düzeninde çok mühim bir makam olan şövalyelik ise bu vesileyle küçük düşürülmektedir.
Sözkonusu Filmden Bir Bölüm
http://www.youtube.com/watch?v=BhcJEvoEQIM
Filed in: Eylemler Tags: 

Güncellemeleri al

Bu yazıyı paylaş!

Related Posts

© 2019 Genç Siviller. All rights reserved.