0

Sivil Doktora Programımız başlıyor!

Sivil Doktora Programımız Başlıyor!

Ömer Seyfeddin’in hikayelerinin, Mehmet Emin Yurdakul şiirlerinin değil Orhan Pamuk’un romanlarının okutulduğu, normların talim terbiye kriterleri değil, demokratik ve özgürlükçü değerler olduğu, evrensel standartlarda ve tarihsel klişelerle dolu resmi tarih anlatılarından kurtulacağımız günü dört gözle beklerken boş durmayalım dedik, kendi müfredatımızı kendimiz oluşturduk:
Sivil Doktora Programımız Başlıyor!

Yaklaşık üç ay sürecek “Sivil Doktora Programı”mızın ilk kurunda Türkiye tarihini ve modern Türkiye’yi, ülkenin en donanımlı, en genç ve en sivil akademisyenlerinden dinleyeceğiz.
Bu ilk kurda kısa bir modern Türkiye tarihi girişinin ardından sığ ideolojik tartışmalara boğulmuş modern Türkiye’yi etkilemiş ideolojiler üzerine eleştirel bir seminerler dizisi gelecek.

Ders sıralarındaki resmi tarih ve aşırı politize ortamlarda klişe ezberlerin ötesinde bu ideolojiler üzerine beraber düşünecek ve tartışacağız.
Amacımız modern Türkiye’nin sağlıklı bir fotoğrafını çekmek ve hayal ettiğimiz sivil ve özgürlükçü Türkiye’yi mümkün kılmak için sağlıklı bir tarih bilgisi ve eleştirel düşünme kültürüne bir nebze de olsa katkıda bulunmak.

Her pazar, 15:00-17:00 saatleri arasında biri gerçekleşecek şekilde 10 oturumdan oluşacak programa toplam katılım ücreti 50 TL, öğrenci içinse 30 TL olacak.

Katılım ve daha detaylı bilgi için sivildoktora@gmail.com adresine mail atabilir, (533) 261 55 86 numaralı telefonu 24 saat arayabilirsiniz.

Filed in: Biz Kimiz?, Eğitimler, Manşet, Son Haberler

Güncellemeleri al

Bu yazıyı paylaş!

Recent Posts

© 2019 Genç Siviller. All rights reserved.